“A 2020.11.1-e után leadott megrendeléseket szükség esetén 2021 január végéig ki lehet cserélni.”

/vernostni-program/
/all-in-stock/
/reviews/

Nagydíj Anglia - Mercedes és a többi

Mercedesek a starttól a célig? Ki gondolta volna a brit Grand Prixról. A nagy-britániai Nagydíj igaz dráma volt az első pillanattól kezdve. A végeredményt nagyrészt a futam utoló negyede határozta meg.

A szombati kvalifikáció minden volt, csak meglepetés nem. A stratban az első tíz helyen: Hamilton, Rosberg, Massa, Bottas, Räikkönen, Vettel, Kvyat, Sainz, Hülkenberg a Ricciardo.

A vasárnapi futam sok szórakoztató pillanatot hozott. A start lámpák felvillantak és mindkét Williams az élre került, a vezetést Massa szerezte meg, a második helyet Bottas, akit Hamilton követett. Az első kör során a safety car-ra is szükség volt.

Amikor az autó visszatért a boxba, a futamot újraindították, Hamilton újra próbálta visszaszerezni a helyét. A második hely Bottasé lett.

Gyorsabb volt, de azt a parancsot kapta, hogy a csapatbeli kollégájával nem versenyezhet. Amikor a Williams ezt visszavonta, már késő volt  Bottas nem tudott visszakerülni az élre. Így az első helyre Hamilton került.

A futam végén Silverstone-ban vihar közelgett, ami impulzusként szolgált egy következő drámának. Zavar keletkezett abban, hogy a száraz gumikat hagyják meg, vagy váltsanak a nedves változatra. Kik így, kik úgy döntöttek. A Williamsek későn mentek a boxba, így a harmadik Sebastian Vettel lett.

Fernando Alonso, a szezon első pontját szerezte meg a McLarennel. Az öröm nem felhőtlen, mivel Jenson Button már az első kör alkalmával kiszállt a versenyből.

Az első tíz a célban: Hamilton, Rosberg, Vettel, Massa, Bottas, Kvyat, Hülkenberg, Räikkönen, Perez, Alonso.